přeskočit k navigaci

Marihuana a její pozadí

Rostlina konopí, z níž se vyrábí kanabisové drogy jako je marihuana a hašiš, je pěstována jako halucinogen více než 2 000 let.

Ačkoliv kanabis obsahuje přes 400 různých chemických látek, hlavní složkou, která ovlivňuje mysl, je THC. Množství THC v rostlině konopí určuje účinnost drogy. Množství THC obsažené v rostlině ovlivňuje počasí, půda a další faktory. Avšak díky využití moderních pěstitelských technik vyvinuli pěstitelé konopí, takové odrůdy kanabisu, které mají mnohem vyšší hladiny THC než rostliny pěstované v minulosti. Obsah THC byl v roce 1974 v průměru 1 %, v roce 1994 již 4 %. V roce 2008 dosáhl průměru 9,6 %, nejvíce od sedmdesátých let, kdy se s analýzami této drogy začalo.

Jedna z forem kanabisu nazvaná sinsemilla (termín pochází ze španělštiny a znamená „bez semínek“) může mít obsah THC od 7,5 až do 24 %. Množství THC v hašiši je ještě vyšší.

« Jak je užívána?

Alkohol versus marihuana »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Marihuana aneb Maruška, Tráva, Rostlina, Kytka, Skunk, Gandža, Brko, Majoránka, Špek, THC, Marijánka, Zelí, Kouření, Hulení, Kanabis, Joint, Prd, Grass

Informace o copyrightu

© 2005-2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu, o.s. Všechna práva vyhrazena. Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením. NARCONON je ochranná známka ve vlastnictví Associationn for Better Living and Education a je použita s jejich svolením.