přeskočit k navigaci

Alkohol versus marihuana

Je kouření jointa totéž jako pití alkoholu?

Posuďte sami. Zde jsou fakta:

Alkohol obsahuje jedinou substanci: etanol. Marihuana obsahuje přes 400 známých chemických látek včetně stejných rakovinotvorných látek, jaké obsahuje tabákový kouř. Narozdíl od kuřáků cigaret, ale kuřáci marihuany vdechují kouř více zhluboka a zadržují jej co nejdéle, aby posílili účinek drogy, zároveň tím ale způsobují vážnější poškození plic.

Alkohol je z těla uvolněn během několika hodin, ale THC zůstává v těle několik týdnů, možná až měsíců, podle doby a intenzity kouření.

THC poškozuje imunitní systém. Alkohol nikoliv.

Není naším záměrem bagatelizovat rizika spojená se zneužíváním alkoholu, který může být stejně nebezpečný. Kuřáci marihuany si ale musí být vědomi toho, že chemické látky v ní obsažené včetně těch, které způsobují rakovinu, zůstávají v těle ještě dlouho poté, co drogu užili.

« Marihuana a její pozadí

Mezinárodní statistiky »

Kapitoly:

Stáhnout v PDF

Další brožury

Marihuana aneb Maruška, Tráva, Rostlina, Kytka, Skunk, Gandža, Brko, Majoránka, Špek, THC, Marijánka, Zelí, Kouření, Hulení, Kanabis, Joint, Prd, Grass

Informace o copyrightu

© 2005-2009 Řekni ne drogám – řekni ano životu, o.s. Všechna práva vyhrazena. Logo „Řekni ne drogám – řekni ano životu“ je ochranná známka ve vlastnictví Foundation for a Drug-Free World a je použita s jejich svolením. NARCONON je ochranná známka ve vlastnictví Associationn for Better Living and Education a je použita s jejich svolením.